Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Zásahy hliadok MsP v 25. týždni

V týždni od 20. júna do 26. júna 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1482 udalostí. Medzi nimi bolo aj 312 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.
 

 
 

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 928. V piatich prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s príslušníkmi  Hasičského a záchranného zboru. V oblasti porušení verejného poriadku hliadky mestskej polície zistili a riešili 12 priestupkov. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 68 ľudí a 9 priestupkov sa týkalo nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 23 starých vozidiel a tri nové nelegálne skládky a štyri prípady poškodenia dopravných značiek.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz ignorovalo 24 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov hliadky mestskej polície zistili a riešili 29 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili jednotlivé hliadky na Balkánskej ulici a to 32. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 559 krát a 132 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Neznámy muž skončil v nemocnici

V piatok večer zasahovala jedna z hliadok mestskej polície na Beňadickej ulici. Na zemi tu totiž ležal neznámy muž. Ten sa sťažoval na bolesti chrbta. Mestskí policajti preto na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí muža po prvotnom ošetrení priamo na mieste previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

Silný vietor lámal stromy

Nočná búrka v noci zo soboty na nedeľu sprevádzaná silným vetrom narobila nemalé škody aj na zaparkovaných motorových vozidlách. Tak napríklad spadnutý strom na Jelačičovej ulici poškodil zaparkovanú Škodu Octaviu. K ďalšiemu spadnutému stromu tentokrát na cestu a ktorý našťastie nič nepoškodil, privolávali mestskí policajti hasičov v nedeľu ráno na Tupého ulicu.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.6.2016 / 29.6.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa