Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Stalo sa

 

Na bezpečnosť detí sme dbali počas celého školského roka

Ako každoročne aj dnes sa hliadky Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy starali o bezpečnosť detí v ich posledný školský deň.
prechody
 

 
 

Na priechodoch pre chodcov pred vybranými základnými školami mestskí policajti dohliadali na to, aby sa školáci v bezpečí dostali z jednej strany cesty na druhú a mohli si tak v školách slávnostne prevziať koncoročné vysvedčenia. Na bezpečnosť školákov mestskí policajti dávali pozor i pri odchode z ich škôl.

V uplynulom školskom roku sa mestská polícia venovala i mnohým ďalším preventívnym aktivitám. So svojim mobilným dopravným ihriskom mestskí policajti zavítali do 29 materských a základných škôl, v rámci ktorých celkom 2460 detí, prostredníctvom dopravnej výchovy, učili ako sa bezpečne správať v cestnej premávke.

Okrem dopravných výchov realizovala mestská polícia aj špeciálne preventívne podujatia. Jedným z nich bola „Sekunda v živote chodca“, ktorej cieľom bolo poukázať na následky hroziace chodcom pri strete s motorovými vozidlami, aj na priechodoch pre chodcov. Ďalšia preventívna aktivita „Bratislava tours 2017“ bola realizovaná v spolupráci s Ústredným Automotoklubom SR, pričom toto podujatie malo za cieľ zapojiť do preventívnych bezpečnostných podujatí v doprave čo najširší okruh nielen detí, ale aj ich rodičov.

Veľkému záujmu sa v uplynulom školskom roku tešili i ukážky výcviku služobných psov a koní, ktoré v materských a základných školách deťom predstavili mestskí policajti zo Stanice jazdeckej polície a kynológie.

Školský rok je síce dnešným dňom oficiálne ukončený, mestská polícia však s dopravnou výchovou a ukážkami kynológov a hipológov pokračuje aj počas prázdnin, a to v materských školách a detských letných táboroch.  

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.6.2018 / 29.6.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa