Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Stalo sa

 

Mestskí policajti sa podieľali na osobitnej kontrole

Hliadky Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy sa zúčastnili osobitnej kontroly, ktorú zrealizovali príslušníci Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave. Kontrole so zameraním na dodržiavanie ustanovení zákona č.56/2012 Z. z. o cestnej doprave a zákona č.8/2009 Z. z. o cestnej premávke sa príslušníci Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy a príslušníci Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave venovali v priebehu včerajšieho dopoludnia spolu s kontrolnými pracovníkmi Dopravného podniku mesta Bratislavy.
osobitná kontrola
 

 
 

Okrem plnenia obvyklých úloh sa príslušníci Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy a príslušníci Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v rámci tejto osobitnej kontroly zamerali najmä na jazdu a státie vo vyhradených jazdných pruhoch pre vozidlá MHD a cyklistov. No neriešili len týchto priestupcov, ale v súlade so zákonom č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave sa venovali aj dodržiavaniu predpisov pre prevádzkovanie vozidiel MHD a činnosti vodičov MHD. Kontrole sa nevyhli ani taxikári.

Výsledkom 4-hodinovej kontroly bolo zistených 22 priestupkov, ktorých sa dopustili 20 vodiči vozidiel na miestach vyhradených pre BUS pruhy a 2 vodiči vozidiel na cyklotrasách, za čo boli riešení v súlade so zákonom.

Skontrolovaných bolo 24 prostriedkov MHD, ich vybavenosť, technický stav, skontrolovaní boli aj samotní vodiči MHD, či majú potrebné doklady k vedeniu vozidiel MHD, či nepožili pred alebo počas jazdy alkoholické nápoje, ako aj to, či jazdia vo vyhradených jazdných pruhoch. Táto kontrolná činnosť v rámci vodičov a vozidiel MHD skončila bez závad.

Celkovo však bolo na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky zistených 98 priestupkov, pričom 39 vodičov bolo riešených za ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky, nemalý počet vodičov prekročil povolenú rýchlosť, alebo jazdili nesprávnym spôsobom, až 14 vodiči telefonovali a našli sa aj takí, ktorí mali zlý technický stav vozidla. Všetkých priestupcov riešili na kontrole zúčastnené subjekty v súlade s platnou legislatívnou.

Vrch. kom. Ing. Ivan Lechner, náčelník Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy povedal: „Nejde nám len o to, aby bežní účastníci cestnej premávky dodržiavali pravidlá, ale aby ich dodržiavali aj tí, ktorí vedú vozidlá MHD, alebo vykonávajú profesionálnu prepravu osôb a vecí. Našou snahou je, aby aj cestujúci v MHD sa cítili komfortne a bezpečne.“

 
Kontakt: Mgr. Tatiana Kurucova
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.5.2018 / 25.5.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa