Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Stalo sa

 

Kynológovia mestskej polície v nákupnom centre

Naši kynológovia v spolupráci s Útvarom osobitného určenia Prezídia Policajného zboru SR vykonali v nákupnom centre Bory Mall taktické cvičenie.
kynológia - cvičenie
 

 
 

Cvičenie bolo zamerané na zadržanie ozbrojeného páchateľa trestného činu v objekte. Služobné psy si okrem iného precvičili aj vyhľadávanie nebezpečných a výbušných látok, no dôraz bol kladený aj na preverenie ich schopnosti orientovať sa v uzatvorených priestoroch, kde na nich môžu rušivo pôsobiť mnohé faktory. V rámci prípravy taktických cvičení má mestská polícia rozvinutú spoluprácu s ďalšími subjektami, medzi ktoré patrí napríklad Zbor väzenskej a justičnej stráže SR, Záchranná zdravotná služba či Krajské riaditeľstvo Policajného Zboru v Bratislave.

„Naši kynológovia v týchto centrách našťastie ešte v minulosti zasahovať nemuseli, avšak nikdy nevieme kedy by k takýmto situáciám mohlo dôjsť,“ povedal na margo cvičenia vrchný komisár Ing. Ivan Lechner. “V obdobných cvičeniach budeme s príslušníkmi Policajného zboru aj naďalej pokračovať. Záleží nám na tom, aby naši kynológovia boli v prípade potreby pripravení zasiahnuť aj v takýchto situáciách, kedykoľvek a v akomkoľvek priestore,“ dodal náčelník.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.1.2018 / 29.1.2018

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa